Deň s pani učiteľkou Likavčanovou
Akcia deň s nami sa mi veľmi páčila, mohol som si vyskúšať aspoň na jeden deň aké to je byt učiteľom a videl som učiteľskú prácu aj z iného uhla. Pomáhal som pani učiteľke pri vyučovacích hodinách, ale aj v zborovni pri opravovaní písomiek. V budúcnosti sa chcem venovať inej práci, ale táto skúsenosť bola pre mňa veľmi zaujímavá.
Jakub Kováč III. M
Deň s pani odbornou referentkou - Ľudmilou Kučerovou
Deň začal veľmi zaujímavo, bol som zasvätený do administrovania pošty. Prevziať poštu, správne ju rozdeliť pre adresátov, vedieť ju otvoriť a hlavne zaregistrovať. No a zaujímavé veci prišli keď sme otvorili elektronickú poštu. Najväčšou fuškou bolo napísať formálny list s odpoveďou. Ešte sme sa ani nenazdali a už zvonili telefóny a sekretariát sa zmenil na ústredňu elektronického vrátnika a call centrum. Už som si myslel, že je pokoj a čas na kávu. Áno bol čas na kávu pre hostí a začala zábava - kolegovia učitelia, žiaci, rodičia, dodávatelia a k tomu návštevy a usmievaný pán riaditeľ, všetci chceli len drobnosť a možno len informáciu. Keby Ľudka mala 6 rúk tak bolo by super! Ešte že sa hovorí, že dámy majú multitasking. Ja som umieral a to bolo len 10 hodín. Následne práca v sklade kníh, admistrácia agendy, cestovné príkazy, evidencia kníh, kontrola majetku, plnenie požiadaviek každého prichádzajúceho a to všetko s jej neopakovateľným úsmevom a pokojným hlasom. Deň bol obohatený krásnou chvíľou v školskej jedálni, super obedom a perfektnou spoločnosťou. Práca s vyplazeným jazykom sa končila o 15.00, keď už bola prázdna škola rovnako ako ráno o 7.00. Na konci dňa ostal čistý stôl, dobrý pocit a veľká vďaka. Ľudka ďakujeme zato že si....