• Informácie o škole

• VŠEOBECNÁ CHARAKTERISTIKA ŠKOLY

1. Stručná história a charakteristika školy

Škola nadväzuje na tradíciu stredoškolského športového vzdelávania v meste Poprad, ktorú založil vznik športových tried na Gymnáziu, Kukučínova 4239/1, Poprad v školskom roku 2012/13. Keďže sa tento formát štúdia športovcov ukázal ako neefektívny, vznikol v škole v školskom roku 2016/2017 odbor 7902 J 77 gymnázium - šport. Po zmene legislatívy a transformácii športových gymnázií má práve na tento úspešný odbor kontinuálne nadviazať nová škola – Stredná športová škola, ktorá by zachovala skĺbenie kvalitnej športovej prípravy a vysokej úrovne gymnaziálneho štúdia a zároveň by umožnila i štúdium ďalšej skupine športovcov inklinujúcim skôr k štúdiu pripravujúcemu pre výkon zamestnania v oblasti športu.

2. Vízia školy

Stredná športová škola, Kukučínova 4239/1, Poprad 058 39 je moderná, otvorená a demokratická škola, disponujúca odborným i materiálnym potenciálom schopným zabezpečiť špičkovú úroveň vzdelávania a výchovy žiakov, skĺbenej s kvalitnej športovou prípravou pre výchovu novej generácie športovcov – reprezentantov mesta, regiónu a Slovenska.

3.  Poslanie školy

Vytváranie podmienok pre všestranný rozvoj nadania a talentu žiakov, pre formovanie ich občianskych, mravných a hodnotových postojov v súlade s európskou a národnou tradíciou.

Modernými vyučovacími technológiami umožniť efektívne získavanie vedomostí, návykov a zručností garantujúcich bezproblémové zvládnutie vysokoškolského štúdia doma, či v zahraničí a zároveň vytvárajúcich pevný základ pre celoživotné vzdelávanie a sebazdokonaľovanie.

Skĺbenie kvalitnej športovej prípravy a vysokej úrovne gymnaziálneho štúdia a zároveň  umožnenie i štúdia ďalšej skupine športovcov inklinujúcim skôr k štúdiu pripravujúcemu pre výkon zamestnania v oblasti športu.

Umožnenie a podnecovanie maximálneho množstva kontaktov s politickým, spoločenským, kultúrnym a športovým dianím, podnecujúcich racionalitu, kompetentnosť, kritickosť a angažovanosť v sociálnych vzťahoch.
               Podporovať  nadanie a talent žiakov školy vo všetkých oblastiach, vhodnými organizačnými formami a individuálnym prístupom umožniť skĺbenie  kvalitného vzdelávania s prácou na rozvíjaní  nadštandardných schopností študentov, najmä v oblasti športu.
               Vyhľadávať, vychovávať a pozitívne formovať športovcov - reprezentantov mesta, regiónu a Slovenska.​​​​​​​